Galvassāpes – kas to izraisa?

Galvassāpes – kas to izraisa?

Galvassāpes ir viena no visbiežāk sastopamām slimībām. Tā cēloņi var būt dažādi no parastās neizgulēšanās beidzot ar smadzeņu aneirismu un citām nopietnām slimībām.

Galvassāpes – kurš no mums tās neizjūt?

Dažiem parādās bieži, citiem relatīvi reti. Galvassāpju iemesli ir ļoti daudzveidīgi. Reizēm ir saistītas ar citām slimībām, reizēm ir tikai organisma reakcija stresa apstākļos vai citiem nelabvēlīgiem apstākļiem, dažreiz tā ir atsevišķa slimība (tad runa ir par migrēnu).

Visbiežākie galvassāpju iemesli ir fiziskās vai psihiskā stāvoļa pasliktināšanās, kas reizēm ir saistīts ar: meteoroloģiskiem apstākļiem (zems atmosfēras spiediens, spiediena maiņa, vētras, mākoņainums utt.), patstāvīga psihoemocionālā slodze, negatīvu emociju uzkrāšanās, negaidīts un spēcīgs emociju pieplūdums, miega trūkums utt. Galvassāpes var izraisīt arī pārāk ilgs laiks pie datora. Dažreiz galvassāpes izraisa pārmērīga alkohola vai tabakas lietošana, pārāk mazs ūdens daudzums, izsalkums, cukura vielmaiņas traucējumi. Arī uzturēšanās slikti vēdinātās telpās un skābekļa trūkums var būt stipru galvassāpju iemesls.

Izņemot meteoroloģiskos apstākļus, visus augstākminētos iemeslus var viegli novērst, šādā veidā novēršot galvassāpes. Sliktāk, ja tos izraisa citas slimības – tādā gadījumā tās ir atbilstoši jāārstē. Galvassāpes visbiežāk ir šādu slimību simptomi: paaugstināts spiediens, slikta redze, gripa, deguna dobuma un ausu infekcijas, saindēšanās, mugurkaula slimības, smadzeņu apvalka iekaisums un audzēji.