Vāji un lūstoši nagi – kā tos atveseļot?

Vāji un lūstoši nagi – kā tos atveseļot?

Nagi ir sievietes vizītkarte. Vēlamies, lai tie izskatītos veseli un skaiti, diemžēl bieži dažādu faktoru ietekmē, tie lūst un sadalās slāņos. Tad mēģina tos paslēp zem krāsainas nagu lakas kārtas. Tomēr ir labāki risinājumi, kā uzlabot to izskatu.

Veselīgs uzturs – veselīgi nagi

Lūstošo un neveselīga izskata nagu iemesli var būt dažādi. Dažreiz tas ir pārslimotās slimības rezultāts, citreiz bieža roku mērcēšana ūdenī ar mazgāšanas līdzekļiem, piemēram darba laikā. Tomēr lielākais mūsu nagu problēmu cēloņa pirmsākumi ir mūsu šķīvī. Ja organismam pietrūkst vitamīnu un minerālvielu, tas ietekmē netikai nagu, bet arī ādas un matu stāvokli, nerunājot jau par tālāk ejošām sekām.

Slikts nagu stāvoklis var liecināt par magnija, dzelzs, silīcija, sēra, kā arī A, B un E vitamīnu trūkumu. Atradīsim tās vielas zaļos lapu dārzeņos, riekstos, olās, augstvērtīgās eļļās, dīgstos, jūras veltēs, zivīs, sierā un aknās. No dārzeņiem galvenokārt jāizvēlas lapu salātus, spināti, selerija, brokoļi, burkāni, Briseles kāposti, paprika un pupiņas. Nav jāaizmirst arī par kartupeļiem, no augļiem biežāk uzturā ir jālieto avokado un banāni.

Glābiņš – kosmētiskie līdzekļi 

Tikai kad parūpēsimies par veselīgu uzturu, pievienosim palīgus – kosmētiskos līdzekļus un skaistumkopšanas procedūras. Šajā ziņa gan uzticēsimies dabai. Lielisks līdzeklis novājinātiem nagiem un sausai roku ādai ir olīveļļas vanniņas. Nelielu olīveļļas daudzumu ir mazliet jāuzsilda, tad iemērcēt tajā rokas. Nagus arī var ieziest ar ricīneļļu un E vitamīnu no kapsulām. Tādas procedūras varam sekmīgi veikt mājās, bet ārpus mājam neaizmirstam lietot barojošo vai mitrinošo roku krēmu.

Līdz nagi neizskatīsies veseli, jāsamazina līdz minimumam nagu lakas un lakas noņemšanas līdzekļa lietošanu. Nagu stiprināšana līdzekļus pārbaudām uz formaldehīdu un toluola saturu un izmetīsim tos, kuros tās atradīsim. Papildus veicot mājas un dārza darbus obligāti uzvelkam aizsargcimdus.