Vai sāls tiešām ir kaitīgs?

Vai sāls tiešām ir kaitīgs?

Baltā nāve - tā daudzi eksperti saka par miljonu iecienīto sāli. Kā ir patiesībā? Vai patiesībā sāls ir tik ļoti kaitīgs un vajag no tā pilnīgi atteikties?

Ilgus gadus valdīja uzskats, ka sāls ir kaitīga un tā lietošana lielā daudzuma negatīvi ietekmē daudzu orgānu darbību. Galvenokārt tika runāts par paaugstinātu sidrs infarkta risku vai asinsrites un paaugstinātu asinsspiediena problēmām. Visi šie uzskati bija zinātniski apstiprināti, toties nebija teiks cik liels sāls daudzums ir kaitīgs.

Patiesībā nav tik drūma un cilvēkiem, kuriem garšo sāļi ēdieni, nav par tiem pilnībā jāaizmirst. Tomēr der atzīmēt, ka sāls piešķirt garšu un ja to apdomīgi lietot noteikti neradīs lielas veselības problēmas. Pētījumos un ieteikumos ir teikts ka sāls deva ir 5 grami dienā. Tāds arī ir Pasaules Veselības Organizācijas ieteikums.

Visumā, liels sāls daudzums noteikti var negatīvi ietekmēt organismu, it īpaši cilvēkus ar paaugstinātu asinsspiedienu. Veselu cilvēku gadījumā, tā ietekme nebūs tik jūtama un sāls nebūs tik kaitīgs produkts. Tomēr ja ir iespēja, tad vērts sāli aizvietot ar citām garšvielām, tādām kā pipari, paprika vai zaļumi, kam noteikti ir labāka ietekme uz organismu un tos var lietot neierobežotā daudzumā.