Mājas līdzekļi pret saules apdegumiem

Mājas līdzekļi pret saules apdegumiem

Tas var būt kā laba alternatīva aptiekās pieejamiem līdzekļiem ziedēm un atjaunojošiem krēmiem, it īpaši, kad ātri vēlamies remdēt sāpes. Kā ārstēt saules apdegumus mājas apstākļos?

Pirmkārt ir jāatceras, ka nevar mērcēt apdegušu ādu ar aukstu ūdeni, neieziest ar taukainu krēmu, kā arī nelietot ledus kompreses. Aukstuma ietekmē ādas augšējais slānis tiks vairāk bojāts, bet krēms to lieki kairinās un bloķēs siltumizdali. Daudz labāks risinājums būs neilga, remdena duša ar pakāpeniski ūdens temperatūras samazināšanu (tomēr samazināt ūdens temperatūru, lai tās būtu ļoti auksts!). Dušas ilgums apmērām 10-15 min.

Samazināt tādus simptomus kā sāpes, dedzināšanas sajūta un apsārtums palīdzēs produkti ar dabiskās atjaunojošām īpašībām:

  • medus, jo tām piemīt spēcīgas antibakteriālās un pretiekaisuma īpašības, palīdzēs apdegumiem ātrāk sadzīt; uzklāt nelielu medus daudzumu uz marles un tad uzlikt uz kairināto ādu,

  • kefīrs, jogurts vai paniņas saudzīgi atvēsinās ādu, remdēs dedzināšanas sajūtu un veicinās atjaunošanās procesus; tomēr vērts apcerēties, ka nevajag izvēlēties produktus ar cukura piedevu,

  • vistas olas baltumā esošām vielām ir antibakteriālās īpašības un tās mazina iekaisumus; varam sagatavot marles kompresi ar atdzesētu olas baltumu vai saputot olas baltumu putās un uzklāt uz kairinātās ādas vietām,

  • Kartupeļu sulai ir nomierinošās īpašības, kā arī novērš pūšļu veidošanos; kompresi apdeguma vietai varam pagatavot no sarīvētiem kartupeļiem vai kartupeļu šķēlēm, pārklājot tos ar marli un atstājot uz pusstundu.

  • 30 minūšu gurķu maska aizsargā un baro kairinātu ādu, it īpaši labi palīdz sejas ā’dai.

Efektīvs līdzeklis pret apdegumiem var būt vanna ar tai pievienotām dažām karotēm auzu miltu, kas novērs ūdens iztvaikošanu un stiprina ādas aizsargbarjeru. Lielisks ādu nomierinošs līdzeklis ir alvejas sula (veicina dzīšanu), kā arī 100 ml ūdenī ar dažām piparmētru eļļas pilieniem (darbojas kā pretiekaisuma līdzeklis, veicina ādās ātrāku atjaunošanos). Vasaras mēnešos, kad visvairāk esam pakļauti saules apdegumu riskam, vērts mājās aptieciņu papildināt ar līdzekļiem, kuru sastāvā ir alantoīns un D-pantenols, kas neizraisa alerģiskas reakcijas un tos labi panes āda.