Kā samazināt holesterīna līmeni?

Kā samazināt holesterīna līmeni?

Vesels organisms producē noteiktu, tā saucamo endogēno (labā) holesterīna, daudzumu, kas ir nepieciešams pareizai organisma darbībai. Jā organismā nonāk pārāk daudz holesterīna, to sauc par eksogēno (slikto) holesterīnu, kas ir daudz nopietnu slimību iemesla – galvenokārt, sirds un asinsvadu slimība

Kādreiz, kad uzturā nelietojām tik daudz dzīvnieku izcelsmes pārtikas, paaugstināts holesterīna līmenis nebija tik izplatīta problēma kā mūsdienās – šodien saskaramies ar šo problēmu pat bērnu vidū. Visātrākā un visefektīvākā, kā arī dabisks veids atbrīvoties no kaitīgā balasta, ir atteikties no visa, kas paaugstina holesterīna līmeni, tas nozīmē atteikties no dzīvnieku izcelsmes produktiem, gaļas, olām, dzīvnieku taukiem un piena produktiem. Daļa uztura speciālistu uzskata, ka pareiza diēta ir balstīta uz pilnīgas šo produktu izslēgšana no ikdienas ēdienkartes, ieskaitot zivis, jo holesterīna saturs katrā gaļas veidā un arī zivīs, principā ir līdzvērtīgs. Citi, ne tik radikāli, iesaka sarkanās gaļa aizstāt ar zivīm un putnu gaļu. Jebkurā gadījumā ir neizbēgama uztura maiņa.

Jaunā uztura pamatā ir jābūt augļiem un dārzeņiem, jeb produktiem ar augstu šķiedrvielu satur. Nozīmīga var izrādīties svara zaudēšana, jo uzņemat mazāk kaloriju, nekā iepriekš. Svarīga arī ir jebkāda veida fiziskā slodze – galvenais ir vairāk kustēties. Visbeidzot ir jāatmet kaitīgi ieradumi – it īpaši smēķēšanu – un kā no uguns izvairīties no stresa.

Viss tam kopumā palīdzēs sasniegt vēlamo rezultātu. Ja tomēr holesterīna problēma ir ģenētiskā vai arī ļoti attīstītajā stadijā, vajag lietot atbilstošās zāles.