Asinsgrupas diēta

Asinsgrupas diēta

Starp slaidās līnijas un labas labsajūtas receptēm, arvien populāra daudzu uztura speciālistu vidū ir asinsgrupas diēta. Tai ir jāgādā par veselību, ilggadīgu un vitalitāti saglabājot līdzsvaru starp organisma priekšnoteikumiem un dzīvesstilu.

Zinātnieki asins veidus iedala 4 asinsgrupās, uz kā pamatā tika izstrādāta diēta katrai grupai – grupām 0(I), A(II), B(II), AB (IV). Šīs teorijas pamatlicēji uzskata, kā asinīs ir iekodēts katram cilvēkam vislabākais uztura veids, kas garantē gan garu mūžu, gan arī slaidu figūru, īpaši nepiepūloties. Tā kā šī diētas efektivitāte, ne arī pamatojums nav zinātniski apstiprināts, pirms diētas uzsākšanas vērts konsultēties ar ārstu vai dietologu, lai noteiktu pārtikas produktu izslēgšana no uztura negatīvi neietekmētu mūsu veselību.

Visvecākā un pirmatnējā ir 0(I) asinsgrupa, to arī sauc par mednieku diētu. Ēdienkartes pamatā ir jābūt dzīvnieku olbaltumvielām – visa veida gaļas produktiem, zivīm un jūras veltēm. Tai paša laikā medniekiem ir piena un piena produktu, miltu un graudu produktu nepanesība. Cilvēki ar A (II) ir lauksaimnieki, savādāk tos var nosaukt par ganiem, viņi uzturā ir jābūt balstītam uz augu izcelsmes produktiem. Šajā diētā vispār nav paredzēti gaļas produkti , tikai nedaudzas zivju sugas. B (III) asinsgrupas īpašnieki ir klejotāji, viņi no saviem senčiem mantoja spēju vienlīdz labi uzņemt gan dzīvnieku, gan augu izcelsmes produktus. Šīs asinsgrupas diēta ir visvairāk sabalansēta. AB (IV) asinsgrupa, ir visjaunākā no visām grupām, to vēl arī sauc par Enigmu, izveidojās uz A (II) un B (III) ģenētiskā pamata, tamdēļ to skaidri raksturot. Zināms, ka neskatoties uz to ka nosacīti esam ieprogrammēti gaļēdāji, tā tomēr tiek ne pārāk labi sagremota, tāpēc, tās lietošana ir jāsamazina.